20 Aralık 2018

FİYATLANDIRMA

Yazılı Çeviri Fiyat Hesaplaması: Yazılı Çeviri fiyat hesaplaması karakter (harf) ya da kelime sayısına göre yapılır. Birim fiyat bir sayfa olarak 1000 karakter ya da 150 kelime olarak dikkate alınır. 1000 boşluksuz karakterden az olan metinler tam bir standart sayfa (1000 boşluksuz karakter) olarak kabul edilmektedir. Birim fiyatlar metnin konusuna ve diline göre değişmektedir.


Sözlü ve Simultane Çevirilerde Fiyat Hesaplaması: Sözlü ve simultane tercümelerde fiyat hesaplaması gün bazında yapılmaktadır. Tercümenin hangi dilde yapılacağına ve konusuna bağlı olarak fiyat teklifi hazırlanır. Simultane tercümelerde 1,5 saati aşan çalışmalarda 2 konferans tercümanı görevlendirilir. Ardıl çevirilerde ise işin niteliğine ve boyutuna göre tercüman sayısı değişebilmektedir. Simultane çalışmalarda bir konferans tercümanının günlük çalışma kapasitesi toplam 3 saattir. Ardıl çeviri çok farklı çalışmalardan oluşmaktadır; fabrika gezisi için ardıl tercüme, refakat tercüme, ikili iş görüşmeleri için ardıl tercüme, hasta bakımı için ardıl tercüme, iş toplantıları için ardıl çeviri vs. Ardıl tercümede fiyatlandırma ve tercüman seçimi işin niteliğine, toplam gün sayısına ve diğer ayrıntılara göre değişmektedir. Simultane tercüme gibi standart fiyatlandırmaya sahip değildir. Bu doğrultuda fiyat çalışması öncesi müşterilerden gerekli tüm detaylar talep edilir.


Tercüme Ekipmanlarında Fiyat Hesaplaması: Çeviri ekipmanlarında fiyatlandırma günlük bazda sunulur. Çalışmanın yeri, kullanılacak malzeme detayları ve diğer unsurlara bağlı olarak fiyat teklifi hazırlanır.

Simultane tercüman ve ekipman teklifi sunabilmek için aşağıdaki temel bilgilere ihtiyacımız var; çalışmanın yeri, çalışma günleri ve saatleri, çalışma konusu, oturum düzeni (tiyatro ya da yuvarlak masa vb.), kulaklık sayısı, mikrofon sayısı, el ve yaka mikrofon sayısı vb.


Projelerinizle ilgili daha fazla bilgi almak ya da fiyat teklifi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz ya da taleplerinizi veya sorularınızı aşağıda yer alan talep formuna yazabilirsiniz.

Talep Formu